GYVŪNAS SU ATŠVAITU – SAUGUS GYVŪNAS

Ruduo tamsus paros metas, didžiąją dalį paros apima tamsa, dargana, rūkas. Savo ir artimųjų saugumu turime pasirūpinti patys. Taip, kaip saugome save ir savo šeimos narius, turime nepamiršti ir apie savo augintinius. Nors nėra tikslių duomenų, tačiau nemaža dalis augintinių nukenčia nuo nelaimingų atsitikimų tamsiuoju paros metu. Ne retai gyvūnai patiria rimtus sveikatos sužalojimus, bei išgąstį, dėl kurio pasimeta arba pasislepia aplinkoje.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad sunku pastebėti augintinius tamsiu kailiu, gyvūnus sunku pastebėti ne tik automobilių vairuotojams, tačiau ir patiems jų šeimininkams tam, kad galėtų augintinį matyti kur jis bėgioja ir taip užtikrinti jo saugumą.

Atšvaitas kone vienintelis pagalbininkas būti matomam ne tik žmogui, bet ir gyvūnui. Kaip teigia saugaus eismo ekspertai, judant be atšvaito neapšviestu keliu, rizika pakliūti į nelaimingą atsitikimą išauga iki 8-ių kartų, lyginant su pėsčiuoju, kuris prisisega atšvaitą. Remiantis šia statistika galima teigti, kad atšvaitas ne mažiau svarbus ir reikšmingas ir augintiniams.

Šiuo metu rinkoje yra nemaža įvairovė aksesuarų: LED lemputėmis šviečiantys antkakliai, petnešėlės ir pakabučiai taip pat atšvaitų pagalba dekoruoti pakabučiai prie antkaklio, atšvaitu siuvinėti antkakliai, petnešos ir pavadėliai, kurių dėka galima savo augintinį padaryti matomą aplinkoje.

Kiekvieno iš mūsų pareiga save ir savo augintinį pirmiausia apsaugoti patiems, imantis visų įmanomų saugos priemonių būti matomiems aplinkoje.

Būkite saugūs!